Yumuşak Mineler İçin Tedavi Yöntemleri


Mine bir dişin en dış katmanıdır. Mine genellikle sert olduğundan, bu dişleri uzun süre boyunca çürükten korumaya yardımcı olur. Eğer dişleriniz üzerindeki mine çok yumuşak hale gelirse dikkate alınacak bir dizi farklı tedavi biçimi ve önleyici tedbirler vardır.

Diyet

İyi bir tedavi öngörü ve önlemeyi içerir. Yumuşak minenizi çok daha kötü hale getirecek aşırı şeker tüketiminden ve özellikle meşrubattan kaçının. Eğer bunları içmeyi bırakırsanız, diş minenizin çok uzun bir süre güçlü ve sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Florür ve Diş Tedavileri

Diş minesi kaybını tedavi etmek için yapmanız gereken ilk şey diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret etmenizdir. Hasar görmüş diş minenizin tedavisi çok büyük ölçüde dişlerinizin hasar görme derecesine bağlıdır. Eğer oluşan hasar hafif ise, diş hekimleri genellikle diş minesini doğal olarak geri dönüştürmeye yardımcı olacak florürü cilalayarak kullanırlar.

Florürle Çalkalama

Dişlerin tedavi edildikten sonra, diş minenizi korumanız önemlidir ki tekrar diş hekimi koltuğuna düşmeyesiniz. Devam eden bir şekilde gerçekleştirilen florür banyoları yumuşak diş minelerinin tedavisi için idealdir. Florür temelde Kalsiyumun yaptığı gibi işlev görür- günde iki kez ağzınızı florür ile durulayarak zarar görmüş diş minenizi geri kazandırabilir ve dişlerinizin uzun süre sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.