Varislere Karşı Dengeli Beslenin


Varis

Günümüzde varise hastalığına karşılık önlemler alınmaya başlandı. Uzmanlar varis hastalığına karşılık olarak böğürtlen, zencefil yiyerek bu hastalıklardan kurtulma şansınız olmaktadır. Özellikle de günde bacaklarınızı 20 dakika yukarı kaldırarak günün yorgunluğunu atmaya bakın. Vücudunuza bol bol su uygulayarak krem ile nemlendirin ve mutlaka hareket etmeye özen gösterin.

Kadınların günlük hayatta ki mor renkli kabusları varisler için yaşantılarınız da küçük ama uygulandığında kesin çözüm gerektiren etkili önlemler alabilirsiniz. Varislerden korunmak istiyorsanız kabız olmayın, bol lifi besinler tüketin ve düzenli olarak spor yapmaya özen gösterin.

Bol Bol Balık Yiyin

Haftada en az bir gün balık ve taze sebze ve meyve gıdaları ile dengeli ve özenli bir şekilde beslenmelisinizdir. Dengeli ve düzenli beslenme, günümüzde hemen hemen her hastalığın koruyucusu olarak etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Taze lifli olarak karşımıza çıkan sebze ve meyvelerin yenerek bitirilmesi sayesinde daha az oranda kabız kalınmakta olduktan sonra bu olaya bağlı olarak da toplar damar daha az deforme olmaktadır.

Kiraz Damarlara İyi Gelir

Kiraz, böğürtlen özellikle de kan yapan bolca meyve tüketilmektedir. Bu meyveler sadece yakınmaların düşmesini sağlamak ile kalmayıp varis hastalığının da önlenmesine sağlık anlamında etkilidir. Bu meyvelerin içlerinde bulunan antioksidan sayesinde vücuttaki toplardamar yapısal olarak bulunan oksidon maddelerin zararlarına karşılık olarak daha dirençli olmaktadır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.