Sprint Hızınızı Nasıl Arttırırsınız?


  • Tekniğiniz üzerinde çalışın. Doğru sprint tekniklerini gerçekleştirmek hızınızda büyük farklılıklar yaratacaktır.
  • Hızlanma noktasında dizlerinizi yukarı kaldırın ve çapraz kollarınızı fule attıkça arkaya atın. Başınızdan gövdenize, bacaklarınızla beraber düz bir çizgi oluşturun. Maksimum hız için ileriye doğru 45 derecelik bir açıyla eğilip ağırlık merkezinizi önünüze alın. Üst vucudunuzu serbest bırakın gövdenizi sabitleyin. Hızlandıkça dik bir pozisyona geçip vücudunuz düz durmasını sağlayın.
  • Kuvvet ve dayanıklılık egzersizleri yapın. Ağırlık kaldırma gibi dayanıklılık egzersizleri sprint için gerekli patlayıcı kas dokularının oluşmasına yardımcı olur. Haftada iki gün spor salonuna gidin ve squat ve power clean gibi pek çok kasa aynı anda etki eden egzersizleri yapın.
  • Merkez kaslarınızı güçlendirin. Kuvvetli merkez kasları gövdenizi koşarken sabit tutmanıza yardımcı olur, böylece gücün çoğu yere verilerek vücudunuz ileriye daha çabuk yol alır. Isınma ve soğuma egzersizlerinize plank hareketini dahil edin ve antrenman programınıza ab circuit hareketini yerleştirin.
  • Sıklıkla sprint yapın. Antrenmanınız sonuna hızlı fuleler eklemek ya da sıklıkla interval sprint antrenmanları yapmak neuromuscular sisteminizin daha hızlı ve etkin çalışmasına yardımcı olacaktır.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.