SPA Nedir, SPA’nın Faydaları Nelerdir?


Şifalı Sular ile yapılan vücüt bakımı ve masajları kapsayan yönteme SPA deniyor. Latince’de Sanitas Per Aquam (SPA) sözünden gelen SPA, ‘Sudan Gelen Sağlık’ anlamına geliyor. Tarihte öncelikle Romalılar’da suyun tedavi edici gücü hastalıklar üzerinde kullanıldığı biliniyor. Bu yüzden SPA’nın tarihi Roma Medeniyeti’ne dayanmaktadır.

Spa merkezleri giriş kapısından itibaren müzikleriyle, görüntüsüyle insanın hem ruhuna hem vücuduna hizmet vermektedir. Bu hizmeti alan kişiler çoğunlukla vücut bakım programlarını istemektedir.

Çeşitli aroma yağları ile vücuda uygulanan peeling ile kişisel olarak hem vücut hem de ruhsal bir rahatlık sağlamaktadır. Masaj yağı sürülmesindeki asıl amaç;kan dolaşımını hızlandırmaktır.

Vücuda uygulanan peeling ile de ölü hücreler canlandırılmaya çalışılmaktadır. Ardından kişinin vücuduna deniz yosunu sürülmektedir. Stretch filmlerle bandajlayarak dermolife cihazına kişi yatırıldıktan sonra titreşim usulüyle kan dolaşımının hızlandırılır.Püskürtülen aroma buharı ile de vücut toksinlerden arındırılır.

Cihazın içeriğinde var olan değişik renkler de kişinin ruhsal yönden dinlenmesine ve rahatlamasını sağlar. Ayrıca deniz tuzları ve yosunları da kullanılarak cilt proteini olan elastini artırır. Böylece; vücudun su ve tuz dengesini ayarlanır, Bedene enerji kazandırılır, yorgunluğu ve ağrıyı alarak, cilt proteini olan elastinin yeniden yapılanmasını sebep olur.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.