Solunum Sistemi Sağlığı İçin Karanfil Yağı Kullanım Şekli Nasıldır?

İlaç olarak kullanıldığında, karanfil yağının sağlığa birçok faydası vardır. Karanfil Hindistan kökenlidir ve eski zamanlarda deri rahatsızlıklarından kan problemlerine kadar birçok şeyin tedavisinde kullanılmıştır. Bu gün, karanfilin antiseptik ve antifungal özellikleri, onu çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan ev yapımı ilaçların önemli bir içeriği haline getirmiştir. Hatta bir afrodizyak olduğu bile düşünülmektedir. Karanfil yağı serinletici, yatıştırıcı ve antiinflamatuar etkilerinden dolayı, özellikle bronşit, astım ve diğer solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Evinizde, solunum yollarınızı desteklemek için karanfil yağı kullanmanın çeşitli yolları vardır.

  • Bir difüzör, bek ya da buhar makinesi yardımıyla karanfil yağının buharını, her seferinde 20 dakikalık seanslarla odaya dağıtın. Karanfil yağının buğusundaki antiinflamatuar etki, solunum yollarını gevşetecek, nefes anlamayı geliştirecek, hiperemi ve diğer solunumsal problemleri tedavi edecektir.
  • Nefes yollarını açmak ve solunum sağlığını desteklemek için göğsünüze, sinüslerinize ve burun köprünüze karanfil yağı ile masaj yapın. Gerekirse, yanmayı azaltmak için badem yağı gibi bir taşıyıcı yağ ya da suyla seyreltin.
  • Bir bardak ılık suya 3-4 damla karanfil yağı ekleyin. Solunumu desteklemek ve hastalık ya da enfeksiyon riskini azaltmak için günde bir kez bunu için.
  • Bronşit ağrısını ve diğer ağır solunum enfeksiyonlarını yatıştırmak için 3-4 damla karanfil yağını zencefil suyu ve bal ile karıştırıp için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu