Lazer Epilasyon Ne Sıklıkla Yapılır?


Epilasyon

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerden lazer ışınları yardımıyla tamamen kurtulmak için, ömür boyunca kalıcı bir şekilde yok edilmesidir. Bu yöntemde tıbbi olarak bilinen herhangi bir kötü bulguya rastlanılmamış olup, vücuttaki tüylerden sağlıklı şekilde yok edilmesi işlemleri olarak karşımıza çıkar. Bu lazer operasyonlar, belirli zaman aralıklarında birbirini izleyen uygulamalarla devam eder. 12 yaşını geçen herkes bu uygulamadan yararlanabilmektedir.

Lazer epilasyon ne sıklıkta uygulanmalıdır?

Lazer operasyonların sıklıkları uygulanacak bölgeye göre değişmektedir. Örneğin;

Yüz bölgesinde = 4 – 6 hafta,
Vücut bölgelerinde 6 – 8 haftadır.

Tedavinin ilk başlarında daha sık şekilde gidilen lazer seansları, zaman ilerledikçe ve bu süreç içerisinde kılların çıkışının gecikmesi ile gidilen seans aralıkları değişmekte ve gittikçe uzamaktadır. Bu süreçler arasında, yani iki seans aralığında bazı kıllar dökülecek, bazıları ise kalacaktır. Diğer seansa kadar geçen süreçte bu dökülmeyen kıllar kesinlikle ağda, epilatör vb. yöntemlerle alınmamalı, illa alınması gerekiyorsa makasla kesilmeli ya da jiletlenmelidir.

Bir lazer epilasyonun uygulama seansı uygulanan bölgeye ve işleme göre değişim gösterir. Uygulama yapılacak bölge büyükse ortalama 1 – 2 saat; bıyık, çene, koltuk altı gibi küçük bölgeler ise 5 dakika kadar sürebilmektedir.

Alexandrite makine kullanılarak yapılan lazer uygulamaları sonrasında 15 – 20 gün arasında değişen belli periyotlarla periyodda kontrol seansı yapılmaktadır. Bu ise bir çeşit rötuş işlemidir. Mecburi değildir, gerçek seansları etkilemez ama yapılması daha iyi sonuçlar için önemlidir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.