Lavman Nedir Evde Lavman Nasıl Yapılır?


Lavman

Lavman, kalın bağırsakta meydana gelen tıkanmaları temizlemek için kullanılan bir yöntemdir. Lavman nedir konusu sindirim sisteminde problem olan kişilere doktorların lavman yapması gerektiğini söylemiş olmasından dolayı merak edilmektedir. Ayrıca evde lavman nasıl yapılır konusu, sağlık kuruluşlarında lavman yaptırmaya çekinen kişiler tarafından merak ediliyor. Bu yüzden sizlere ilgili tedavi yönteminin tüm ayrıntılarını sunacağız.

Lavman özellikle kalın bağırsaklarında dışkı birikmesi nedeniyle şiddetli ağrı yaşayan kişilere yapılan bir uygulamadır. Lavman rektum ve kalınbağırsakta yer alan dışkının atımını kolaylaştırdığı gibi ilgili bölgede yer alan toksinlerin de atılımına yardımcı oluyor. Sindirim sisteminin ciddi derecede yavaşlamasına neden olan bu tıkanmalar, ilgili sorunu yaşayan kişilerin aşırı derecede acı çekmesine neden olmaktadır. Lavman sayesinde ilgili tıkanmalar ortadan kaldırılınca çekilen sıkıntıların da büyük bölümü ortadan kalkmaktadır.

Rektum ve kalınbağırsak gibi yerlerde biriken dışkı aşırı derecede toksin oluşmasına neden olur. Bu bölgelerde biriken toksinler de birçok hastalığın tetikleyicisi olabilir. Uzun süre dışkı birikiminden dolayı sıkıntı çeken hastalarda bir süre sonra daha farklı hastalıkların da ortaya çıktığı gözlemleniyor. Bu yüzden dışkı yapma problemi olan kişilerin kesinlikle en kısa zaman içerisinde lavman yapmalarında fayda var.

Evde lavman nasıl yapılır?

Lavman eczanelerden basit bir şekilde temin edebileceğiniz bir üründür. Anal yoldan yapıldığından dolayı kişinin canının yanmasına neden olabilir. Bu yüzden lavman yaptıracak olan kişilerin vazelin gibi kayganlaştırıcı ve yumuşatıcı olan ürünleri de temin etmelerinde fayda var.

Lavman yapmaya başlamadan önce gerekli hijyenik ortamı sağlayın. Ellerinizi ve anal bölgenizi yıkayarak güzelce temizleyin. Uygulamanın acı vermemesi adına anal bölgenize vazelin gibi kayganlaştırıcı özelliği olan ürünleri sürün. Parmağınız aracılığıyla ilgili bölgeyi genişletebilirsiniz. Utanç verici tabirler yer alsa da bunları sizlere anlatmakla mükellefiz. Yani lavmanın girişini kolaylaştırmak adına serçe parmağınızı içeri sokabilirsiniz. İstenilen düzeyde yumuşama sağlanınca lavman ile anal bölgeden giriş yaparak ilacı içeriye basın. Birden dışkı gelmesi olabileceğinden dolayı etrafın kirlenmemesi adına lavman yapacağınız yeri iyi şekilde belirleyin. Aksi takdirde etrafı temizlerken ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Tuvalet ya da banyo lavman yapmak için uygun yerler arasında yer almaktadır.

Lavman nedir ve lavman nasıl yapılır konusunda sizlere aktaracaklarımız bu şekilde. Daha önceden bu uygulamayı yapan ya da yaptıran bir kişiyseniz tecrübelerinizi bizlerle paylaşarak insanların sıkıntılarının ortadan kalmasına yardımcı olabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.