Kolon Kanseri Belirtileri Nelerdir?


kolon kanseri

Dünya üzerinde şu son yıllarda oldukça yaygın görülmekte olan kolon kanseri türünün belirtilerini sizler için derinlemesine araştırmalar sonucunda bir araya getirdik. Sitemizde diğer kanser türleri hakkın da da bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kolon kanseri, diğer yaygın bilinen latince ismiyle kolorektal, kalın bağırsakta veya kolonun bitiş kısmı olan rektumda rastalanan oldukça yaygın bir kanser türüdür. Lenfoma, karsinoid tümörler, melanom ve sarkomlar gibi diğer kanser türleri de kolon bölgesini etkisi altına alabilir, şayet böyle bir durum çok çok nadir görülebilmektedir.

Kolon kanseri belirtileri, diğer kanser belirtilerine eş değer kanserin ilk aşamalarında, kişiyi aşırı derece günlük hayatından koparacak kadar bir belirti rastlanmaz. Kanser ileri safalara gelince midede ağrısı, dışkıda kan, ishal veya kabızlık, ince dışkı ve belirli bir neden olmadan yaşanan kilo kaybı gibi bazı belirtiler ortaya çıkabilir.

İşte bu denli önemli olan ve dünya üzerinde yaygınca görülen kolon kanserinin nedenlerini gelin bir de tek tek yakından bakalım hastalığı önlemede nedenlerini ve belirtilerini bilebilmek sizin için oldukça büyük bir artı olacağına hepimiz hem fikirizdir.Bu gibi belirtileri taşıyorsanız belirtmek isteriz ki mümkün oldunca kısa bir süre içerisinde uzman bir hekime başvurarak gerekli olan tetkitleri yaptırmanızı şiddetle öneriyoruz.

Kolon Kanseri Belirtileri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kolon kanseri herhangi bir belirtiye neden olmadan ilerleyebilir. Kanserli hücrelerin sayısı arttıkça sindirim sistemini ilgilendiren bazı belirtiler ortaya çıkabilir.Yine de tek tek sizler için yaygın olan bu kanser türünün madderini sizlerle paylaşıyoruz.

-Bağırsak hareketlerinde ki değişmeler

-Kabızlık problemi

-İshal problemi

-Dışkı renginde değişmeler

-Normalden ince dışkı salgılama

-Aşırı yorgunluk hissi

-Şişkinlik

-Sindirim sistemlerinde bozulmalar

-Aşırı kilo kaybı

-İştahda azalma

Kusma

-Kansızlık

-Sara


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.