Karaciğer Nasıl Onarılır?


Karaciğer
Karaciğer

Beslenme uzmanları, üç kişiden 1 tanesinin tembel bir karaciğere sahip olduğunu söylüyor. Bu, yağ yakımını yavaşlatabilecek ve tüm vücutta toksinlerin birikmesine sebep olabilecek bir problemdir.

Bünyenizin sifonunu çekin

30 ml şekersiz yaban mersini suyuyla 60 ml portakal suyunu ve 90 ml suyu karıştırın. Bu içecek, 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde, karaciğer dokusundaki enflamasyonu azaltmaya yardımcı olur. C vitamini, karaciğerin %35’e kadar daha fazla yağı ve toksini işleyebilmesine yardımcı olur.

Karaciğerinizi iyi şeylerle besleyin:

Avokado

Beslenme uzmanları, haftada bir ya da iki avokado yemenin, zarar görmüş bir karaciğerin 30 gün gibi kısa bir sürede onarılmasına yardımcı olduğunu söylüyor. Avokado, bir antioksidan olan glutatyonun miktarını büyük ölçüde arttırıyor.

Brokoli

Bu sebze de avokadoyla aynı şekilde işlev görüyor.

Yoğurt

Yoğurt, vücudunuzun kan şekeri seviyesini dengelemeye yardımcı olarak, aynı zamanda yağ oluşumunu önlemeye de yardımcı olur.

Yürüyün

Hepimiz, vücudumuzun içini ve dışını iyi tutmak için egzersiz yapmamız gerektiğini biliyoruz. Günde 20 dakika yürürseniz, karaciğer kanseri olma riskinizi %16’ya kadar azaltabilirsiniz. Fiziksel egzersiz, vücudumuzun karaciğerdeki detoks sürecini aktive eden oksijen ve besin maddelerinin akışını arttırmasına yardımcı olur.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.