Kalçada Bulunan Sivilceler İçin Tedaviler

Keseleme

Keseleme kalçada bulunan sivilceleri önlemek için çok önemlidir. Keseleme ile, ölü deri hücrelerinin üst katmanını ortadan kaldırırsınız. Bu gözeneklerin kir ve sebum maddesi ile tıkanmasının önlenmesine yardımcı olur.  Keseleme için en kolay zaman banyo veya duş sırasında yapmanızdır. Bunun için yumuşak bir fırça ya da bir peeling eldiveni kullanabilirsiniz. Bu işlem canınızı çok yakmamalı ve özellikle de sonrasında deriniz kırmızı olmamalıdır.

Vücut Banyosu

Bu sabun yerine ilaçlı vücut şampuanı kullanıldığında yardımcı olur. Salisilik asit içeren vücut şampuanı üretimi yapan birçok marka vardır. Ayrıca kalçalarınızı yıkarken ilaçlı yüz yıkama şampuanı da kullanabilirsiniz. Ayrıca kalça üzerinde ilaçlı yüz yıkama kullanabilirsiniz. Salisilik asit ölü deri hücrelerinin dökülmesini sağlayan çok hafif bir asittir. Bu keselemenin başka bir seviyesidir

İç Çamaşırı

Gevşek iç çamaşırı giymek kalçalarda bulunan tıkalı gözeneklerin önlenmesine yardımcı olur. Bu derinin nefes almasına ve terlemenin en aza inmesine yardımcı olur. Boxerlar(Şortlar), külotlardan daha iyidir.  Pamuklular ise sentetik kumaşlardan daha iyidir. Aynı şey kot ve pantolon için de geçerlidir. Vücuda yapışan dar kot giymek akne döküntülerini şiddetlendirebilir.

İlaç Tedavisi

Geleneksel reçetesiz satılan tezgah üstü sivilce ilaçları yüzde olduğu gibi kalçalarda da kullanılabilir. Bazı ilaçlı losyonlar, benzoil peroksit içerir ve Propionibacterium akneleri öldürürler. Ne yazık ki, benzoil peroksit, aynı zamanda, bazı kumaşları ağartır. Bu nedenle en iyisi kıyafetleri giymeden önce cilt tarafından iyice emilmesi için bir kaç dakika beklemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu