Göğüsleri Dikleştirmenin Doğal Yolları


göğüs

Yaşlanma sürecinin doğal bir parçası olmasına rağmen, kadınlar göğüslerini sıkı ve dik tutmanın yollarını aramaktadır. Göğüs dikleştirme ameliyatlı için bir cerrahla görüşmeden önce, bu basit ve doğal yöntemlerden birini deneyerek göğüslerinizi dikleştirmeniz ve daha faza sarkmalarını önlemeniz mümkün olabilir.

Göğüs Egzersizi

Göğüs kaslarını sıkılaştıran egzersizler, duruşunuzu düzeltmenin yanı sıra göğüsleri de doğal bir şekilde dikleştirebilmektedir. Eğer spor salonuna gitmeden evde yapabileceğiniz kolay bir göğüs egzersizi arıyorsanız şınav çekmeyi deneyebilirsiniz. Şınav aynı zamanda karın kaslarını da çalıştırır ve sıkı karın kasları göğüslerinizin daha çok ortaya çıkmasını sağlar. Dambıl bench press, eğik şınav ve göğüs üzeri dambıl gibi göğüs kaslarınızı çalıştıran egzersizlerden sekiz ila 12 tekrar yapın. Hafif ağırlıklar kaldırın ve 12 tekrar size çok kolay gelmeye başladığında bu ağırlıkları arttırın.

Spor Sutyeni

Memelerin sarkmasını azaltmak için destekleyici bir spor sütyeninin önemini  uzmanlarca vurgulamaktadır. Egzersiz esnasında, desteklenmediği takdirde göğüsleriniz kontrolsüzce hareket edebilir, bu da göğüsleri dik tutan bağlara zarar vererek göğüslerinizin sarkmasına sebep olur. Spor yaparken, bedeninize uygun ve göğüslerinize fazlaca destek veren bir spor subyeni giymeyi ihmal etmeyin.

Sağlıklı Yaşam Tarzı

Sağlıklı bir yaşam tarzı göğüslerinizin sarkmasını önlemeye yardımcı olabilir. Özellikle sigara cildin esnekliğini kaybetmesine yol açarak göğüslerin sarkmasına sebep olur. Ayrıca, hızlı kilo alıp-vermek de cildin gevşemesine neden olarak göğüs sarkmasını arttırır, bu nedenle bolca meyve, sebze, kepekli tahıl, yağsız protein ve süt ürünleri tükettiğiniz sağlıklı bir diyet ile kilonuzu korumanız önemlidir. Sağlıklı beslenme ve bol su içme cildinizin sağlıklı ve sıkı kalmasını sağlayacaktır. Genel vücut egzersizleri sizi sıkı ve ince tutarak göğüslerdeki sarkmanın etkisini en aza indirecektir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.