Gebeliğin 17. Haftası


gebelik

Gebelikte 17. hafta, gebeliğin 17. haftası, hamilelikte 17. hafta, hamileliğin 17. haftasıgebelikte 17 hafta belirtileri, gebelikte onyedinci hafta, hamilelikte onyedinci hafta, hamilelikte onyedinci hafta belirtileri.

Bebek: Bebek 100 gram ağırlığında ve 12 cm. boyunda. Ancak bu hafta bebeğin cilt altında, onu doğumdan sonra sıcak tutacak ve koruyacak olan kahverengi yağ depolanmaya başladı ve son üç ayda birkaç katman daha yağ depolanacak. Bu yağlar doğumunda bebeğin toplam kilosunun %2-6 sını oluşturacak. Büyüyen bebeğin ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere bebeğe besin ve oksijen sağlayan ve atıkları temizleyen plasenta da bu hafta büyüyor. Bu hafta bebekte yeni bir yapı teşekkül etmiyor.

Gebeliğin 17. Haftası

Anne: Kan hacminizdeki artış nedeniyle tüm vücut salgılarında bir artış meydana gelebilir. Bu nedenle daha fazla terliyorsanız, burnunuz daha fazla akıntı yapıyorsa ve vajinal akıntılar artmışsa endişe etmeyin, bunların hepsi doğumdan sonra normale dönecektir. Bu haftadan itibaren sizin kilo alımınız da hızlanabilecektir.

Bu hafta rahminizin boyu göbek deliğinizin 3-4 santim altından kasık kemiğinize kadardır. Göğüslerinizin hamileliğinizin başlangıcından bu yana çok değişmiş olduğunu fark edebilirsiniz. Göğüslere daha fazla kan ulaşmakta ve bu da göğüslerin büyümesine ve damarların belirginleşmesine yol açmaktadır. Hamilelik boyunca göğüslerinizi desteklemek üzere bedeninize uygun sütyen kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Bu yazı doktorus.com tarafından gebelikte 17. hafta, gebeliğin 17. haftası, hamilelikte 17. hafta, hamileliğin 17. haftası, gebelikte 17 hafta belirtileri, gebelikte onyedinci hafta, hamilelikte onyedinci hafta, hamilelikte onyedinci hafta belirtileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.


One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. hamilelik döneminde 17. haftaya bugün itibari ile başlıyorum zaman su gibi akıp geçiyor ne çabuk 17 hafta geçti anlamadım