Ekinezya Koronavirüse İyi Gelir Mi?


Koronavirüs

Ekinezya bağışıklık sistemini güçlendiren ve bu konuda insanların kullandığı en popüler bitkiler arasındadır. Özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa’da yaşayan insanlar tarafından çok fazla tercih edilen ekinezya bitkisinin bağışıklık sistemini güçlendiren, soğuk algınlığı ve bakteriyel enfeksiyonlara iyi gelen bir yanının olduğu bilinmektedir.

Ekinezya Koronavirüs tedavisinde kullanılır mı?

Ekinezya soğuk algınlığı ve bağışıklık sistemi için çok önemli bir bitkidir. Yıllardır dünyanın bir çok noktasında grip ve soğuk algınlığına karşı etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Covid-19 (Koronavirüs)’a karşı şuanda herhangi bir etkinliği gözlemlenmemiştir. Bağışıklık etkileri göz önünde bulundurularak ekinizyanın destek ürünü olarak kullanılması mantıksız değildir.

Bilindiği üzere Covid-19’un herhangi bir tedavisi bulunmamaktadır. Aşı ve ilaç çalışmaları son hız devam ederken bizim yapabileceğimiz tek şey bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak, beslenmemize dikkat etmektir. Bunu yaparken de özellikle bitkisel ürünlerden faydalanmak kesinlikle vücudumuzu dinç tutacak ve bu süreçte hastalığa yakalanma riskimizi düşürecektir. Tabii ki hastalığa yakalanma riskimizi en fazla düşüren şeyin evde kalmak olduğunu unutmalım.

Ekinezya Grip’e iyi gelir mi?

Yurt dışında yapılan araştırmalar göstermiştir ki sıcak bir su ile özütü çıkarıldığında en grip semptomlarını gidermekte oldukça faydalıdır. Yaklaşık 500 denek üzerinde yapılan araştırmalar ekinezyanın bu gibi durumlar üzerinde etkili olduğunu ortaya koymuştur. Fakat yine de kesinleşmiş ve dünya sağlık örgütü tarafından onaylanmış bir tedavi yöntemi değildir.

Ekinezya Çayı Nasıl Demlenir?

Ekinezya çayı demlemek için 2 yaprak taze ekinezyayı sıcak suyun içerisinde 10 dakika kadar bekletmeniz şifalı bir içecek elde etmenizde önemli bir aşamadır.

Ayrıca ekinezya kökünü yine sıcak su içerisinde 10 dakika kadar demlemeniz yeterli olacaktır. İki şekilde de faydalı ve şifalı bir içecek elde etmiş olacaksınız.

Fakat dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Ekinezya bazı karaciğer enzimlerini baskılayabilir. Bazı ilaçlarla ve doğum kontrol hapıyla kullanılmasına dikkat edilmelidir. Yüksek dozda kullanılması mide bulantısı oluşmasına ve baş dönmesi oluşmasına sebep olabilir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.