Hamileliğin 11. Haftası

Düşük Yaptığımı Nasıl Anlarım


Düşük Yaptığımı Nasıl Anlarım

Düşük yapmak hamileliğin belirli dönemden önce son bulması şeklinde en kısa olarak belirtiliyor. Düşük yaptığımı nasıl anlarım endişesi taşıyan bayanların en kesin yanıtı alabilmeleri ve düşük mü yapıyorum konusunda endişelerini giderebilmek için zaman kaybetmeden doktora müracaat etmeleri gerekmektedir. Gelişimi doğumdaki şekilde hisseden bayanların olduğu gibi daha düşük belirtilerle yaşan bayanlarda bulunmaktadır. Düşük yaptıktan sonra ne zaman adet görülür ve düşük yaptıktan sonra ne zaman hamile kalınmalı sorunlarına hamileliğin erken son bulması ismiyle yayınlanan makaleleri inceleyerek ayrıntılı şekilde görmek mümkündür. Düşük yaptıktan sonra hamile kalanlar kanama konusunda oldukça hassastırlar. Bu ve benzeri gelişmelerden sonra yapılması gerekenler yazımızda detaylarıyla yer almaktadır.

Düşük yaptıktan sonra kanama

Kanama oluşması durumunda hamile bayanların aklına ilk gelen durum düşükmü yapıyorum oluyor. Her ne şekilde olursa olsun bu şekildeki risk içeren durumlarda zaman kaybetmeden doktora gidilmelidir. Kanamanın devam etme riski içeride kadının sağlığını tehdit edebilecek şekilde etkileyebilmektedir. Bu nedenle kadın sağlığı açısından düzenli doktor kontrolü son derece önemlidir. İnternet siteleri ve eş dost tavsiyesiyle bu tür problemlere çözüm bulmaya çalışmamak gerekir.

Düşük yaptıktan sonra yapılması gerekenler

Hamileliğin sağlıklı doğumla sonuçlanmadığı düşük probleminin gerçekleşmesi halinde bayanların dikkat etmeleri gereken konular, önerilen ilaçlar düzenli şekilde aksatılmadan kullanılmalıdır. Beraberinde içeride parça kalma riskine karşı doktor kontrolü önem taşımaktadır. Sık sık düşük yapan ve bu riskle karşı karşıya kalanların daha hassas olacağı için çok önem verilmeli eşler bu konuda bir birlerine destek olmalıdır.

Düşük yaptıktan sonra ne zaman adet görülür

Düşük yaptıktan sonra ne zaman hamile kalınmalı ve kısa zaman içerisinde gebe kalanlar neler yapmalıdır. Zamanlama olarak dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli konu bu gebeliği kadının ruhsal yönden hazır olup olmadığıdır. Sağlık konusunda ise hamilelik gerçekleştiyse bayan hazırdır demek ne derecede doğru olacaktır. Bunların tamamının eşler ve doktorları ile birlikte netleştirilmesi gerekir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir