Dişleri Beyazlatmak Diş Nasıl Beyazlaştırılır?


Diş

Dişleri beyazlatmak için evde uygulanabilecek çözümler vardır. Pahalı diş beyazlatma ürünlerine para harcamayın. Hiçbir ücret ödemeden aynı sonuçları alın!

NOT: Her şeyde olduğu gibi, bu çözümleri de kullanmadan önce mutlaka diş doktorunuzla görüşün.

Ücret ödemeden dişler nasıl beyazlaştırılır?

Emek harcayarak kazandığınız parayı pahalı diş beyazlatma ürünlerine harcamayın. Aynı sonuçları tamamen ücretsiz de elde edebilirsiniz. Dişçiye gitmek ve profesyonel yollardan dişinizi beyazlatmak için bir ofise tonlarca para ödemenize gerek yok! Büyük ihtimalle ecza dolabınızda ya da mutfak dolabınızda bulunan malzemeleri kullanarak da beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Dişinize sürüp bekletmek zorunda olduğunuz diş jellerine muhtaç değilsiniz. Sigara içenler için satılan çok pahalı gargaraları da satın almayın! Evinizde dişleri beyazlatmak ve parlatmak için her şey var. Bunun ücretsiz olduğunu ve işe yaradığını unutmayın.

Bu malzemeler evimde var mıdır?

Dişinizi beyazlatmak için gereken malzemeler basit ev malzemelerinden oluşuyor. Peki, öncelikle mutfağa gidin. Hamur işleri malzemelerinizi koyduğunuz dolabı açın. Kabartma tozunuz var mı? Büyük ihtimalle vardır. İki çay kaşığı kabartma tozunu bir kaba koyun. Şimdi, en yakın banyoya geçin. Ecza dolabını açın. Oksijenli suyunuz var mı? Bu hemen hemen her evde bulunan bu malzeme de büyük ihtimalle evinizde vardır.

Bu macunu nasıl hazırlarım?

Macunu hazırlamak için iki-üç çay kaşığı oksijenli suyu kabartma tozunun içine koyun. Bu karışımı hazırlamak bazen deneme yanılma yöntemiyle olur. Diş macunu ile aynı yoğunlukta bir macun hazırladığınızdan emin olun. Dilerseniz içine biraz da nane aroması ve bir tutam diş fırçası da ekleyebilirsiniz.

Bu bedava beyazlatıcıyı nasıl kullanırım?

Dişinizi, hazırladığınız karışımla fırçalayın, iki dakika boyunca karışımın dişinizde kaldığından emin olun. Bu karışımı yutmayın! Bana güvenin, bu karışımı yutmak istemezsiniz, tadı o kadar da iyi değil. Tadını iyileştirmek için yukarıdaki önerilerden faydalanın. Bu öneriler tadını biraz daha iyi hale getirecektir.

Bu macunu kullandıktan sonra ne yapmalıyım?

Dişinizi bu macun ile fırçaladıktan sonra, macunun tadından kurtulmak ve oksijen suyundan ağzınızı arındırmak için dişinizi bir kez daha diş macunu ile fırçalayın. Dişinizin ne kadar beyaz ve parlak olduğuna şaşıracaksınız! Birçok sigara kullanan ve fazla kahve tüketen kişi bu küçük hileden faydalanmaktadır. Bu bir zamanlar büyük annenizin kullandığı bir çözüm bile olabilir.

Benim diş problemim var. Bu macunu kullanabilir miyim?

Eğer açık yaralarınız, diş çürüğünüz, diş eti iltihabınız ya da başka bir dişeti hastalığınız varsa, bu macun dişetinizi bir süre beyaz gösterebilir. Dişiniz çok hassas ise, bu beyazlatma tekniği size uygun olmayabilir. Her konuda olduğu gibi, bu ya da herhangi bir tıbbi tedavi yöntemi denemeden önce doktorunuza ya da dişçinize danışmalısınız.
Bu macunu ne kadar sıklıkla kullanabilirim?

– Bu tedaviyi haftalık, aylık ya da ne zaman ekstra beyaz dişleriniz olmasını isterseniz kullanabilirsiniz.
– Haftada bir kereden fazla bu karışımla dişinizi fırçalamamalısınız.

Karışım için gereken malzemeler:

  • 3 çay kaşığı oksijenli su (ailenin büyüklüğüne göre bu oran değişebilir)
  • 2 çay kaşığı kabartma tozu (ailenin büyüklüğüne göre bu oran değişebilir)
  • İsteğe bağlı olarak az miktarda diş macunu ve nane aroması da eklenebilir.

Bu makale yüzünüzde ‘parlak’ bir gülümseme yaratması dileğiyle!


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.