Çocuklarda Tip 2 Diyabet Hastalığı Belirtileri


Diyabet
Diyabet

Çocuklarda Tip 2 Diyabet Hastalığı tedavisi nasıldır, Çocuklarda Tip 2 Diyabet Hastalığı belirtileri hakkında kısaca bilgi.

Ne yazık ki, tip 2 diyabet artık sadece yetişkin popülasyonunu etkileyen bir hastalık değildir. Son 20 yılda, çocuklarda tip 2 diyabet nadir olmaktan çıkmıştır ve bu hastalığı olan çocukların sayısı her yıl artmaktadır. Tahminlere göre, 2025 yılına kadar yaklaşık 5 milyon insan diyabetten muzdarip olacak, bunun 4,5 milyonu tip 2 diyabetli olacak çoğu çocuk ve genç yetişkin olacak.

Neyse ki, çocuklarda tip 2 diyabet, tip 1’den daha az yaygındır. Son çalışmalar çocuklarda ve tip 2 diyabetin artan prevalansının ilişkili olduğunu göstermiştir. Böylece, çocuğun beslenmesi ve yaşam tarzına özen göstermenin, diyabetten kaçınmanın en kesin yolu olduğu açıkça ortaya çıkıyor.

Her ne kadar çocuklarda obezite göreceli olarak yeni bir sorun olsa da faktörleri ve nedenleri belirlemek için henüz araştırma yapılmamıştır, ancak mevcut veriler aile alışkanlıklarına ve eğitime işaret etmektedir. Fiziksel aktivite de dahil olmak üzere sağlıklı, çeşitli bir diyet ve rejimin oluşturulması, erken yaşlardan itibaren sağlıklı bir yaşam için iyi bir temel oluşturur ve ayrıca hastalıkların önlenmesine yardımcı olur. Aşırı kilolu ve obez çocukların obeziteye sahip yetişkinlerde büyümesi muhtemel olduğundan, sağlıksız yaşam biçimleri döngüsünün kırılması muhtemel değildir, bu da diyabet geliştirme riski yüksek yeni nesil çocukların ortaya çıkacağı anlamına gelir.

Hangi çocuklar tip 2 diyabet riski altındadır?

Sevdiklerinizi korumak doğal bir dürtüdür ve çocuğunuza daima en iyisini dileyeceğinizi anlıyoruz. Yukarıdaki çalışmanın gösterdiği gibi, tip 2 diyabeti olan tüm çocuk ve ergenlerin% 95’inden fazlası aşırı kilolu ve yaklaşık% 83’ü klinik obezite 2’dir . Çocukları mümkün olduğu kadar aktif ve sağlıklı kılma isteği, tip 2 diyabet riskini büyük ölçüde azaltır.

Etnisitenin, tip 2 diyabet tanısı koyma olasılığını etkileyebileceği bulundu. Araştırmalar, Afrika ve Creole kökenli insanların bu hastalık için 3 kat daha yüksek risk taşıdığını ve Güney Asya’dan gelen insanların neredeyse 6 kat daha muhtemel olduğunu göstermiştir. 3

Çocuğunuz bu gruplardan birine aitse, bu endişelenmek için bir neden değildir, çünkü genetik etkileyemeyeceğimiz bir faktördür ve stres ve panik burada yardımcı olmaz. En kötü durumda bile, tip 2 diyabet kontrol edilebilir ve tıbbi teknolojinin gelişimi daha uygun insülin uygulama ve destek yöntemleri sunmamızı sağlar.

Belirli bir soruyu bir Medtronic danışmanıyla görüşmek istiyorsanız, MiniMed Care ekibine başvurun.

Çocuklarda Tip 2 Diyabetin Belirtileri

Çocuklarda çok sık olarak, diyabet belirtileri kesin bir tanı konana kadar tam olarak ortaya çıkmaz. Bunun nedeni, çocukların kan şekeri seviyelerinin yaşlandıkça yavaşça artması ve gözlediklerinden düşmeleridir. Bununla birlikte, çocuklarda en sık görülen semptomlar şunlardır:

Artmış idrara çıkma Çocuğunuz yatak ıslatma geliştirirse  ve o gün tuvaleti sık sık kullanıyorsa, bu bir şeker hastalığı belirtisi olabilir.

Artan susuzluk: Çocuklar oyun sırasında sıklıkla koşar ve egzersiz yapar, çünkü çok fazla su tüketebilirler. Ancak, çocuğun hala su veya başka bir içecek istediğini fark ederseniz, fiziksel bir çaba olmasa da, bu bir uyarı işareti olabilir.

Çocuklarda Tip 2 diyabet, aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer semptomları da gösterebilir:

Artan yorgunluk

Kilo kaybı

bulantı

Sık görülen enfeksiyonlar, yavaş yara iyileşmesi ve süpürasyon

Bulanık görme

” Tip 2 Diyabet Belirtileri ” sayfası , siz ve sevdikleriniz için semptomların ve diğer konu bilgilerinin tam bir listesini sunar.

Diyabetli Çocukların Karşılaştıkları Zorluklar

Çocuklarda Tip 2 diyabet, yetişkinlerde diyabet semptomlarına çok benzer, ancak çocukların karşılaştıkları zorluklar oldukça farklıdır. Diyabet tanısı, yeni bir sorumluluk ve dikkate alınması gereken faktörleri içerir – normal bir durumda olan bir çocuğun asla düşünemeyeceği bir şey.

Bir ebeveyn veya sevilen birinden destek, çocuğun tam ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olabilir. Durumun nasıl yönetileceğini ve potansiyel hipoglisemi hiperglisemi ataklarından önce uyarı sinyallerini nasıl tanıyacağına karar vermek için etkili hastalık bilgileri ile başlar.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.