Başımın Arkası Ağrıyor Neden?


Baş Ağrısı

Baş ağrısı toplumda çok sık rastlanılan başında gelir. Ağrı denilen olay elle tutulur gözle görülür bir rahatsızlık değildir. Tamamen subjektif bir şikayettir. Kişilerin kendilerini algılamasıyla ilgili bir sorundur.

Baş ağrısının çok çeşitli tipleri vardır. Baş ağrısının hangi tipte olduğu mutlaka teşhis edilmelidir ki doğru tedavi uygulanabilsin. Baş ağrısının hangi tipte baş ağrısının olduğunu tespit etmek amacıyla mutlaka hastanede uzun süre konuşmak lazım ve hangi tip baş ağrısı olduğunun anlaşılması için bir çok soru sorulur ve yanıt verilmesi gerekir.

Tetkitlerin çok fazla yeri yoktur baş ağrılarında yapılan tektikler deve emarların %99’u bir şey tespit edilemez. Çok az bir oranda %1 gibi oranlarla baş ağrısına sebebiyet verebilecek bir hastalık tespit edilebilir.

Toplumda gördüğümüz baş ağrılarının sebepleri beyinde tespit edilebilir. toplum da görülen baş ağrılarının genel sebepleri  stres tipi baş ağrısıdır. bu baş ağrılarının özelliği boyunda,kaslarda, ense kaslarında, omuz kaslarında sertlikler ve kasılmalar olmasıdır.

Kafatasının arkasından başlayıp kulağın üstünden göze vuran tarz ağrıların olması her zaman olmaması bazen olması bazen olmaması gibi özellikleri vardır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.